Закрыть

Стилі інтер’єру

Для того, щоб знаходитись в оселі було комфортно, оформлення повинно відповідати внутрішньому стану, для цього необхідно знайти «свій» стиль в інтер’єрі. Але перед тим, як вибрати щось одне, потрібно дізнатись за кожен стиль окремо та вирішити – що підходить, а що ні.

1. Сучасні стилі.

Самий актуальний інтер’єр неможливо вписати в один єдиний стиль, тому ми підібрали найбільш популярні сучасні стилі.

Мінімалізм

Основні характеристики стилю: лаконічність, стриманість, простота. Колірна гамма – базова. Меблі – прості, функціональні. Правильні геометричні лінії у всьому. Особливих вимог до матеріалу обробки та меблів немає, підійде як дерево, камінь, так і пластик. Перевага надається світлим кольорам з нескладною текстурою.

Скандинавський

В основі також лаконічність та простота, але заключається  вона у декоративних матеріалах. Гарний посуд, картини, свічки та живі рослини – основні елементи у кімнаті. Великі вікна, відкритий простір, багато світла та затишок у вигляді текстилю та каміну.

Лофт

Особливостями стилю є цегляні стіни, відкрите планування, високі стелі та бетонна підлога. Але з тим самим має бути домашній затишок: м’який диван, килим, картини. Кольори зазвичай темні – чорний, сірий, коричневий, натуральні відтінки цегли. Освітлення може бути зонованим та з використанням масивних великих люстр.

Неокласика

Сучасна класика – витонченні меблі, шикарні люстри, багатий декор, але більш мінімалістично. Головна перевага стилю – це те, що він назавжди залишиться актуальним. Особливості стилю: дерево, камінь, текстиль, безліч декоративних елементів, вишукані деталі, велика кількість світла. Колірна гамма: відтінки слонової кістки, бежевий та карамельний колір, білий, колір натурального дерева. Текстиль світлих теплих відтінків. Меблі класичні з елегантними простими лініями. Обов’язково масивні штори та дрібниці до деталей.

Хай-тек

Ультрасучасний стиль в інтер’єрі, де поєднується мінімалізм з  новітніми технологіями. Тому особливостями стилю є використання системи «Розумний будинок», продумані світлові рішення, технічні новинки для спрощення організації побуту. Що стосується вибору кольорів, то для цього стилю чудово підійдуть нейтральні тони та прямі чіткі лінії. В обробці та меблях часто використовують пластик, метал або скло.

Арт-деко

Він відрізняється елегантною та розкішною декоративністю. Натуральні дорогі та вишукані матеріали, абстрактні, геометричні елементи, мерехтіння та блиск (позолота, мідь, хромовані деталі). Підлогове покриття: плитка, мармур, паркетна дошка. Люстри зазвичай масивні, бра, торшери. Ексклюзивні та оригінальні меблі. Текстиль: атлас, шовк, оксамит, сатин.

 

 

2. Історичні стилі.

Бароко

Розкішний стиль інтер’єру – пишний декор, великі габарити кімнати, позолота, ліпнина, меблі з дерева, рукописні картини, фрески. Витонченні меблі задають тон усій кімнаті, яскраві дорогі тканини, золото та лакування. Світло має бути м’яке, частіше використовують світильники. Кришталева люстра з імітацією великої кількості свічок, як головний декоративний елемент.

 

Класицизм

Цей стиль відрізняє симетрія, строгість форм та гармонія в оздобленні декору. Колірна гамма – теплі відтінки: світло кремовий, зеленкуватий, блідо-жовтий, бежеві тони. Обробка: ліпнина світлих кольорів, чіткі лінії, шпалери або декоративна штукатурка. Великі вікна та багато світла для відчуття свободи. Масивні меблі з дерева, великі кришталеві люстри, торшери.

 

Прованс

Романтичний стиль інтер’єру, якому характерні світлі тони, ніжні, пастельні відтінки, а також м’ятні, рожеві, блідо-голубі та лавандові кольори. Меблі круглих форм, зігнуті ніжки, дерев’яні узголів’я з декоративною різьбою. Атмосферу для Провансу задають деталі, квітковий декор – принти на текстилі, декоративні статуетки та шкатулки.

 

Ми розібрали не усі стилі, але найбільш популярні та актуальні на сьогодні. Використовуйте ці стилі або ж поєднуйте між собою, головне, щоб вам було комфортно!